بسم الله الزحمن الرحيم

احاديثي از پيامبر(صلي الله عليه وآله):

1.نماز را سبك و ناچيز مشماريد، هر كس نسبت به نمازش بى اعتنا باشد و آنرا سبك و ضايع گرداند همنشين قارون و هامان خواهد گشت و حقّ خداوند است كه او را همراه منافقين در آتش داخل نمايد.

2.رسول خدا صلّى اللّه عليه و آله در مسجد نشسته بود كه شخصى وارد شد و مشغول نماز گشت و ركوع و سجودش را كامل انجام نداد و عجله و شتاب كرد. حضرت فرمود: كار اين شخص همانند كلاغى است كه منقار بر زمين مى زند، اگر با اين حالت از دنيا برود بر دين من نمرده است.

3.هر كس تكّه اى نان يا دانه اى خرما در جائى ببيند، و آن را بردارد و ميل كند، مورد رحمت و مغفرت خداوند قرار مى گيرد.

4.هر كه خوراكش كمتر باشد بدنش سالم و قلبش با صفا خواهد بود، و هر كس خوراكش زياد باشد امراض جسمى بدنش و كدورت ، قلبش را فرا خواهد گرفت.

5.تمامى چشم ها در روز قيامت گريانند، مگر سه دسته: - آن چشمى كه به جهت خوف و ترس از عذاب خداوند گريه كرده باشد. - چشمى كه از گناهان و موارد خلاف بسته و نگاه نكرده باشد. - چشمى كه شبها در عبادت و بندگى خداوند متعال بيدار بوده باشد.

احاديثي از امام جعفرصادق(عليه السلام):

1.هركس از شيعيان ما چهل حديث را حفظ كند و به آن ها عمل نمايد ، خداوند او را دانشمندى فقيه در قيامت محشور مى گرداند و عذاب نمى شود.

2.شخصيّت و كمال مؤ من در سه خصلت است : آشنا بودن به مسائل و احكام دين ، صبر در مقابل شدايد و ناملايمات ، زندگى او همراه با حساب و كتاب و برنامه ريزى دقيق باشد.

3.هركس وضو بگيرد و با حوله خشك نمايد يك حسنه دارد و چنانچه خشك نكند سى حسنه خواهد داشت.

4.هر كه در چهار موقع ، مالك نفس خود باشد: هنگام رفاه و توسعه زندگى ، هنگام سختى و تنگ دستى ، هنگام اشتهاء و آرزو و هنگام خشم و غضب ؛ خداوند متعال بر جسم او، آتش را حرام مى گرداند.تاريخ : یکشنبه بیست و نهم دی 1392 | 17:12 | نویسنده : منتظر... | 7 نظر

بسم رب المهدي(عجل ا...تعالي فرجه الشريف)

صفات ياران حضرت مهدي(عجل ا...تعالي فرجه الشريف) در بيان امام صادق(عليه السلام):در قلوبشان ب ذات خدا شك ندارند، مانند كنيزي فرمانبردار امام خود هستند،شبهارا با عبادت ب صبح ميرسانند و روزهارا با روزه ب پايان ميبرند. 

صفات ياران حضرت مهدي(عجل ا...تعالي فرجه الشريف) در بيان امام علي(عليه السلام): ايشان ب سبب صبر در راه خدا بر خداوند منت نميگذارند، از اينكه جان خودرا تقديم حضرت حق مي كنن بر خود نمي بالند وآن را بزرگ نميشمارند.

ياران مهدي(عجل ا...تعالي فرجه الشريف) اينگونه اند؛ ما چگونه ايم؟؟؟؟؟؟؟؟؟

امام زمان(عجل ا...تعالي فرجه الشريف) مي فرمايند:ما هرگز در رعايت احوال شما كوتاهي نميكنيم وشمارا از ياد نميبريم.

حال روا نيست ك ما نيز هرروز حداقل با صلواتي از اوياد كنيم؟؟؟؟؟

يوسف زهرا گذشته است سن حضورت ز سن نوح؛ ولي شمار كشتي نشستگان نكرد تغييري...تاريخ : پنج شنبه نوزدهم دی 1392 | 12:29 | نویسنده : منتظر... | 6 نظر

ب نام خدايي ك در اين نزديكيست...

تاحالا با خودمون فكر كرديم تا اينجا زندگيمون رو چه جوري  گذرونديم؟خوب،بد و... بقيه اش روهم ميخوايم همونطوري بگذرونيم؟؟؟؟ همون روش؛همون افكار ورفتارهايي ك قبلا بود؛ دوباره از سر؟؟؟؟؟؟؟؟ تصميمي گرفتيم؟ فكري كرديم؟

كم نبودن كساني كه گفتند:حوصله داري!!دلت خوشه!! وآخرش هم...

وكم هم نبودن كسانيكه جدي گرفتند وبارشون رو بستند و...

واقعا چه تصميمي داريم؟؟؟؟

بي خيالي!! چيزي از اين بي خيالي ها ب باخيالي تبديل شده؟؟؟!

حواسمون باشه ك عمرمون يك بار مصرفه.

 ادامه مطلب
تاريخ : دوشنبه دوم دی 1392 | 16:2 | نویسنده : منتظر... | 8 نظر